Korzystamy z cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Forum Policyjne - Forum Policja - Testy do Policji Strona Główna Forum Policyjne - Forum Policja - Testy do Policji
Wypowiedz się na forum policyjnym, gdzie znajdziesz najnowsze informacje dotyczące pracy oraz testów do policji. Forum policyjne ułatwi całą rekrutację.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2013-02-16, 10:36
Wada Wzroku
Autor Wiadomość
mietek21 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-04-10, 14:53   

Też tak myślałem żeby pierw tak zrobić. Dopiero co zrobiłem sobie operacji przegrody nosowej a podobno za to też odrzucają.

elenkakis 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-04-19, 21:09   

Dostalam od okulisty par. 13 punkt 3 czyli N/Z czy ktos zaliczyl WKL z tym punktem? Duzo czytalam, ze 13p2 Z/N nie stanowi zadnego problemu, ale 13p3 nie wiem? Czekam na odpowiedz, z gory dziekuje :)

lukas9898 

Posterunkowy Policji
Łukasz

Wysłany: 2013-05-27, 10:00   

Witam;)
Mam krótkowzroczność, moje szkła w okularach to -4 i -4,5 oraz jakiś cylinder... komisja wojskowa wydała mi kategorie A. Szczerze to pogubiłem się w szukaniu odpowiedzi na moje pytanie gdyż na różnych forach piszą co innego... na pewnym forum zetknąłem się z pewna tabelą dotyczącą zdrowotności kandydata ale najbardziej interesowała mnie tabela dotycząca wzroku z której też nic nie wyniosłem są tam jakieś oznaczenia których nie rozumiem... ale wracając do tematu. Czy mógłbym prosić o odpowiedz czy moja wada przekreśla mi pracę w policji... chciałbym pracować w Drogówce wiem że to długa i skomplikowana droga... ale czy istnieje szansa że się tam dostanę z moja wadą wzroku??

Bardzo proszę o odpowiedź ;)
z góry dziękuje;) Pozdrawiam;)

słoneczko 

Sierżant Policji

Wysłany: 2013-05-27, 15:09   

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 9 lipca 1991 r.
w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych
Ministrowi Spraw Wewnętrznych zapoznaj się z tym rozporządzeniem, znajdziesz odpowiedź.

mietek21 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-03, 14:13   

Cytat:

nie wiem na jakim jesteś etapie ale nie masz z taką wadą. Operacja laserowa oczu Cie ratuję.

mietek21 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-03, 14:15   

Cytat:

nie masz szans. to chciałem napisać ;-)

sylwia_19 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-04, 10:58   

Witam! Ja mam u siebie oko P: + 0,50 a oko L: +1,50 - 0,75 i co to może oznaczac?? bo w chwili obecnej jestem na etapie czekania na WZ i zastanawiam się czy jest sens jak mam wade wzroku

mietek21 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-05, 13:50   

sylwia_19 napisał/a:
Witam! Ja mam u siebie oko P: + 0,50 a oko L: +1,50 - 0,75 i co to może oznaczac?? bo w chwili obecnej jestem na etapie czekania na WZ i zastanawiam się czy jest sens jak mam wade wzroku

wada jest ok ale jeżeli ktoś ma astygmatym (te cylindry) to wtedy sprawa sie pogarsza.

kkefar 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-06, 18:36   

lukas9898 napisał/a:
Witam;)
Mam krótkowzroczność, moje szkła w okularach to -4 i -4,5 oraz jakiś cylinder... komisja wojskowa wydała mi kategorie A. Szczerze to pogubiłem się w szukaniu odpowiedzi na moje pytanie gdyż na różnych forach piszą co innego... na pewnym forum zetknąłem się z pewna tabelą dotyczącą zdrowotności kandydata ale najbardziej interesowała mnie tabela dotycząca wzroku z której też nic nie wyniosłem są tam jakieś oznaczenia których nie rozumiem... ale wracając do tematu. Czy mógłbym prosić o odpowiedz czy moja wada przekreśla mi pracę w policji... chciałbym pracować w Drogówce wiem że to długa i skomplikowana droga... ale czy istnieje szansa że się tam dostanę z moja wadą wzroku??

Bardzo proszę o odpowiedź ;)
z góry dziękuje;) Pozdrawiam;)

Nie masz szans, ja mam ok. L i P -4.0 i podziękowali..

przemx 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-07, 14:52   

A jak sprawa wygląda w takiej sytuacji: strefa p - +1 cylinder 2 i ol - 0, cylinder 0,75

Wzrok mam ok tylko ten astygmatyzm w jednym oku

kkefar 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-09, 15:51   

Odwoływał się ktoś od decyzji WKL z par.13 pkt.4 i w międzyczasie robił laserową korekcje wzroku? Jak OKL patrzy na coś takiego?

tuckton 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-07-06, 13:11   

Witam. Mam pytanie. Jaka mam szanse na przejscie komisji lekarskiej z par. 13 p. 2 od okulisty? Na obiegowce mam wpis, ze do decyzji komisji i cyfry 1 i 1 (pewnie wada po zbadaniu wzroku podczas badania), posiadam jeszcze bardzo maly astygmatyzm, nosze okulary minusy. Komisja na glowackiego w katowicach.

Goliat 

Posterunkowy Policji
Goliat

Wysłany: 2013-07-09, 19:01   Re: Wada Wzroku

Witam. Jestem krótkowidzem. Noszę okulary z soczewkami - 0,75 na obojgu oczach. Okulista stwierdził, że mógłbym nosić okulary - 1, ale doradził mi, że nie ma sensu przyzwyczajać oczu do mocniejszych szkieł. Czy taka wada nie przekreśla mojej ewentualnej pracy w Policji ? Chciałbym też wiedzieć, jak na komisji lekarskiej przeprowadza się badanie wzroku na osobie, który nosi już okulary ?

fisu 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-08-19, 09:00   

panowie jak wygląda sprawa z rozróżnianiem barw ?

mam taki problem, że odzieciczyłem po "dziadkach" wade , odłam daltonizmu a mianowicie nie rozróżniam zielonego z brązowym ^^ oczywiście realnie widzę co i jak ale na tej książęce z kropkami już mam problem ;// jak to wygląda na komisji ?

axel 

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-11-23, 23:15   

Witam wszystkich :-)

Czy jest na forum osoba lub osoby, ewentualnie znacie przypadki, gdzie ktoś przechodził komisję lekarską (okulistę) z brakiem widzenia obuocznego (3D, przestrzenne, stereoskopowe) ?
Czy jest szansa przejść okulistę z tą wadą ?
Jak wygląda kwestia z rozróżnianiem barw tzn. mam, również problem z testami ishihary, które podobno weryfikują rozróżnianie barw. Chociaż dziwi mnie to trochę, gdyż rozróżniam normalnie kolory, a z tymi testami mam kłopot (dużą większość nie widzę).

Pytam, ponieważ mam tą wadę (tj. brak widzenia stereoskopowego) i nie wiem czy jest sens rozpoczynać rekrutację, jakby miało się okazać, że na KL u okulisty odpadnę.

P.S. Na komisji wojskowej z tymi wadami wzroku otrzymałem kategorie: "A".

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i odpowiedzi, za które już teraz serdecznie dziękuję

Pozdrawiam :!:

Odpowiedz do tematu