Korzystamy z cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Forum Policyjne - Forum Policja - Testy do Policji Strona Główna Forum Policyjne - Forum Policja - Testy do Policji
Forum Policyjne. Wypowiedz się na forum policyjnym, gdzie znajdziesz najświeższe informacje dotyczące pracy w Policji. Forum policyjne to pierwsze tego typu miejsce w Polsce.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2013-02-16, 10:36
Wada Wzroku
Autor Wiadomość
mietek21

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-04-10, 14:53   

Też tak myślałem żeby pierw tak zrobić. Dopiero co zrobiłem sobie operacji przegrody nosowej a podobno za to też odrzucają.

elenkakis

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-04-19, 21:09   

Dostalam od okulisty par. 13 punkt 3 czyli N/Z czy ktos zaliczyl WKL z tym punktem? Duzo czytalam, ze 13p2 Z/N nie stanowi zadnego problemu, ale 13p3 nie wiem? Czekam na odpowiedz, z gory dziekuje :)

lukas9898

Posterunkowy Policji
Łukasz

Wysłany: 2013-05-27, 10:00   

Witam;)
Mam krótkowzroczność, moje szkła w okularach to -4 i -4,5 oraz jakiś cylinder... komisja wojskowa wydała mi kategorie A. Szczerze to pogubiłem się w szukaniu odpowiedzi na moje pytanie gdyż na różnych forach piszą co innego... na pewnym forum zetknąłem się z pewna tabelą dotyczącą zdrowotności kandydata ale najbardziej interesowała mnie tabela dotycząca wzroku z której też nic nie wyniosłem są tam jakieś oznaczenia których nie rozumiem... ale wracając do tematu. Czy mógłbym prosić o odpowiedz czy moja wada przekreśla mi pracę w policji... chciałbym pracować w Drogówce wiem że to długa i skomplikowana droga... ale czy istnieje szansa że się tam dostanę z moja wadą wzroku??

Bardzo proszę o odpowiedź ;)
z góry dziękuje;) Pozdrawiam;)

słoneczko

Sierżant Policji

Wysłany: 2013-05-27, 15:09   

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 9 lipca 1991 r.
w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych
Ministrowi Spraw Wewnętrznych zapoznaj się z tym rozporządzeniem, znajdziesz odpowiedź.

mietek21

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-03, 14:13   

Cytat:

nie wiem na jakim jesteś etapie ale nie masz z taką wadą. Operacja laserowa oczu Cie ratuję.

mietek21

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-03, 14:15   

Cytat:

nie masz szans. to chciałem napisać ;-)

sylwia_19

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-04, 10:58   

Witam! Ja mam u siebie oko P: + 0,50 a oko L: +1,50 - 0,75 i co to może oznaczac?? bo w chwili obecnej jestem na etapie czekania na WZ i zastanawiam się czy jest sens jak mam wade wzroku

mietek21

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-05, 13:50   

sylwia_19 napisał/a:
Witam! Ja mam u siebie oko P: + 0,50 a oko L: +1,50 - 0,75 i co to może oznaczac?? bo w chwili obecnej jestem na etapie czekania na WZ i zastanawiam się czy jest sens jak mam wade wzroku

wada jest ok ale jeżeli ktoś ma astygmatym (te cylindry) to wtedy sprawa sie pogarsza.

kkefar

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-06, 18:36   

lukas9898 napisał/a:
Witam;)
Mam krótkowzroczność, moje szkła w okularach to -4 i -4,5 oraz jakiś cylinder... komisja wojskowa wydała mi kategorie A. Szczerze to pogubiłem się w szukaniu odpowiedzi na moje pytanie gdyż na różnych forach piszą co innego... na pewnym forum zetknąłem się z pewna tabelą dotyczącą zdrowotności kandydata ale najbardziej interesowała mnie tabela dotycząca wzroku z której też nic nie wyniosłem są tam jakieś oznaczenia których nie rozumiem... ale wracając do tematu. Czy mógłbym prosić o odpowiedz czy moja wada przekreśla mi pracę w policji... chciałbym pracować w Drogówce wiem że to długa i skomplikowana droga... ale czy istnieje szansa że się tam dostanę z moja wadą wzroku??

Bardzo proszę o odpowiedź ;)
z góry dziękuje;) Pozdrawiam;)

Nie masz szans, ja mam ok. L i P -4.0 i podziękowali..

przemx

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-07, 14:52   

A jak sprawa wygląda w takiej sytuacji: strefa p - +1 cylinder 2 i ol - 0, cylinder 0,75

Wzrok mam ok tylko ten astygmatyzm w jednym oku

kkefar

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-06-09, 15:51   

Odwoływał się ktoś od decyzji WKL z par.13 pkt.4 i w międzyczasie robił laserową korekcje wzroku? Jak OKL patrzy na coś takiego?

tuckton

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-07-06, 13:11   

Witam. Mam pytanie. Jaka mam szanse na przejscie komisji lekarskiej z par. 13 p. 2 od okulisty? Na obiegowce mam wpis, ze do decyzji komisji i cyfry 1 i 1 (pewnie wada po zbadaniu wzroku podczas badania), posiadam jeszcze bardzo maly astygmatyzm, nosze okulary minusy. Komisja na glowackiego w katowicach.

Goliat

Posterunkowy Policji
Goliat

Wysłany: 2013-07-09, 19:01   Re: Wada Wzroku

Witam. Jestem krótkowidzem. Noszę okulary z soczewkami - 0,75 na obojgu oczach. Okulista stwierdził, że mógłbym nosić okulary - 1, ale doradził mi, że nie ma sensu przyzwyczajać oczu do mocniejszych szkieł. Czy taka wada nie przekreśla mojej ewentualnej pracy w Policji ? Chciałbym też wiedzieć, jak na komisji lekarskiej przeprowadza się badanie wzroku na osobie, który nosi już okulary ?

fisu

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-08-19, 09:00   

panowie jak wygląda sprawa z rozróżnianiem barw ?

mam taki problem, że odzieciczyłem po "dziadkach" wade , odłam daltonizmu a mianowicie nie rozróżniam zielonego z brązowym ^^ oczywiście realnie widzę co i jak ale na tej książęce z kropkami już mam problem ;// jak to wygląda na komisji ?

axel

Posterunkowy Policji

Wysłany: 2013-11-23, 23:15   

Witam wszystkich :-)

Czy jest na forum osoba lub osoby, ewentualnie znacie przypadki, gdzie ktoś przechodził komisję lekarską (okulistę) z brakiem widzenia obuocznego (3D, przestrzenne, stereoskopowe) ?
Czy jest szansa przejść okulistę z tą wadą ?
Jak wygląda kwestia z rozróżnianiem barw tzn. mam, również problem z testami ishihary, które podobno weryfikują rozróżnianie barw. Chociaż dziwi mnie to trochę, gdyż rozróżniam normalnie kolory, a z tymi testami mam kłopot (dużą większość nie widzę).

Pytam, ponieważ mam tą wadę (tj. brak widzenia stereoskopowego) i nie wiem czy jest sens rozpoczynać rekrutację, jakby miało się okazać, że na KL u okulisty odpadnę.

P.S. Na komisji wojskowej z tymi wadami wzroku otrzymałem kategorie: "A".

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i odpowiedzi, za które już teraz serdecznie dziękuję

Pozdrawiam :!:

Odpowiedz do tematu