Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Uregulowany stosunek do służby wojskowej do służby w policji - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Rekrutacja do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-rekrutacja-do-policji)
+--- Dział: Wymagania do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-wymagania-do-policji)
+--- Wątek: Uregulowany stosunek do służby wojskowej do służby w policji (/temat-uregulowany-stosunek-do-sluzby-wojskowej-do-sluzby-w-policji)



Uregulowany stosunek do służby wojskowej do służby w policji - Administrator - 13.10.2011

Jednym z warunków przystąpienia do procesu rekrutacji jest wymóg, aby mężczyzna, który chce wstąpić do służby w Policji posiadał uregulowany stosunek  do służby wojskowej, tj. uzyskał w książeczce wojskowej wpis, że odbył zasadniczą służbę wojskową lub został przeniesiony do rezerwy.
.


- anakin - 14.09.2014

A jak to jest w przypadku kat D którą dostało się 10 lat temu.?Po dostaniu takiej kategorii automatycznie jesteśmy przeniesieni do rezerwy.
Z drugiej zaś strony przechodzimy ponownie komisie lekarską jak w wojsku która określa czy jesteśmy zdolni do służby.A w ciągu tych 10 lat dużo w zdrowiu może się zmienić.
Reasumując mając przeniesienie do rezerwy z kat D możemy się starać o przyjęcia?


- Angelo - 24.09.2014

według aktualnej ustawy z kat D można startować Uśmiech


- Patryk17 - 18.11.2014

Mam książeczkę wojskową i uzupełnione punkty
2.Adnotacja o kwalifikacjo wojskowej ---- Kat. A
8.Przynależność ewidencyjna (do WKU) ---miejscowość i data.


To co mi jeszcze potrzebne jest aby się starać do pracy w Policji>? Jakieś pieczątki, podpisy?


- Patryk17 - 22.11.2014

Czy potrzebny mi ten stosunek do służby wojskowej ----> przeniesiony do rezerwy (uzupełniony) czy (nie uzupełniony)???


Bo pisze ze :Ustawa [z dnia 9 stycznia 2009 r.] o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2009 r. Nr 22, poz. 120) na mocy artykułu 18. przeniosła z urzędu do rezerwy (nieprzeszkolonej czyli do tzw. → rezerwy nieefektywnej) wszystkich mężczyzn kończących 19 rok życia (Art. 32. 1 Dz. U. z 1967 r. Nr 44, poz. 220) oraz wszystkich mężczyzn, którzy podlegali poborowi przed 9 stycznia 2009 roku, po ukończeniu 18 roku życia (Art. 32. ust. 1 (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416).:


To jak w końcu, trzeba mieć tą luke wypełnioną czy nie?
Bo jak od razu po dostaniu ksiazeczki wojskowej jestem przeniesiony do rezerwy wieć mam chyba uregulowany stosunek do słuzby wojskowej? Czy nie? Wytłumaczyłby Ktoś? Bardzo bym prosił :mrgreen:


- cris1988 - 20.01.2015

Witaj...

Jeśli temat jeszcze aktualny, to za dwa dni będę składał papiery w Krakowie. Mam taką samą sytuację jak Ty, więc się dowiem i jak coś to napiszę.


- l3ave - 23.01.2015

Witajcie właśnie mam ten sam problem, bo chcę złożyć papiery a w książeczce mam tylko wpisaną kategorię i przynależność do WKU i nie wiem, czy muszę coś jeszcze mieć w niej. Help Język


- Vuko - 24.01.2015

Musicie mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej-> przeniesiony do rezerwy. Bez tego zapewne nawet nie przyjmą od was dokumentów. Reasumując wycieczka do WKU jest obowiązkowa.


- cris1988 - 24.01.2015

Zgadza się... byłem złożyć papiery. Pierwsze o co zostałem poproszony to o książeczkę. Nie miałem wpisu i pieczątki z WKU o przeniesieniu do rezerwy więc dalszej rozmowy nie było. Także wpis do książeczki jest niezbędny!


- l3ave - 24.01.2015

dzięki to czeka mnie podróż do WKU Język


RE: Uregulowany stosunek do służby wojskowej do służby w policji - formica89 - 19.03.2016

Czyli każdy mężczyzna musi udać się do WKU? Dobrze to rozumiem? Z góry dzięki za odpowiedź.