Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Dzień w szkole policyjnej - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Forum policyjne (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-forum-policyjne)
+--- Dział: Szkoła Policyjna (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-szkola-policyjna)
+--- Wątek: Dzień w szkole policyjnej (/temat-dzien-w-szkole-policyjnej)

Strony: 1 2 3


Dzień w szkole policyjnej - hanka - 25.03.2013

Witajcie. Mam pytanie odnośnie tego jak wygląda taki przykładowy dzień/tydzień w szkole policyjnej. Ile czasu się siedzi na zajęciach, ile jest zajęć ruchowych, jak one wyglądają?
Jak dobrze rozumiem - po przejściu wszystkich etapów trafia się do szkoły na pół roku?
Będę wdzięczna za odpowiedź.


- rafalloi - 26.03.2013

ja dołączam się do pytania w kwestii zajęć ruchowych , ile w tyg ,co się robi ,itd


- mmmm - 26.03.2013

Jak kumpel był to rano robili przebieżki 15 minutowe, ćwiczenia też są ale nie codziennie. Jest plan zajęć i tego się każdy trzyma


- rafalloi - 26.03.2013

a coś więcej jesteś w stanie się dowiedzieć ?


- mmmm - 26.03.2013

Kursant, w własnym zakresie korzysta z siłowni etc, jeśli chcesz zdać egzaminy praktyczne (siłowe). To trzeba ćwiczyć, w czasie wolnym...


- rafalloi - 26.03.2013

no właśnie chodzi mi o to jakie te egzaminy są


- mmmm - 26.03.2013

Oczywiście,że tak


- rafalloi - 27.03.2013

nie CZY , tylko JAKIE


- sok - 28.03.2013

trzeba się spodziewać wykładów, jak i później zaliczeń z zakresu prawa, technik interwencyjnych, broni
wszystkiego szczegółowo dowie się każdy jak się już tam dostanie, nic Wam z takiej wiedzy na etapie rekrutacji, napewno nie ma lekko, ale jak się jest zdyscyplinowanym, to zaliczy się wszystko
to nie szkółka wakacyjna, tylko przygotowanie do zawodu Policjant, nikt nie wypuści stamtąd słuchacza, jak nie będzie miał pewności, że wstydu później nie będzie


- rafalloi - 28.03.2013

chodzi mi o to czego mogę się dokładniej spodziewać na szkole jeśli chodzi o sprawność


- mmmm - 28.03.2013

wszystkiego!!! A czego chciałbyś się spodziewać wakacji>?


- rafalloi - 28.03.2013

tak dokładnie ,myślałem że tam są wakacje. jak nie masz nic mądrego do powiedzenia w tym temacie to stul
przez takich jak ty robi się bałagan na forum. nie masz nic do powiedzenia w temacie to się po prostu nie udzielaj. komentarze twojego typu jak i " zdaj najpierw to ,a później sramto i dopiero pytaj" itd zaśmiecają tylko forum. później jak ktoś chce coś znaleźć to nie może bo zamiast odpowiedzi to tego typu żałosne komentarze tylko są i robi się bałagan.
a więc ponawiam pytanie :
kto orientuję się dokładniej jakiego typu są ćwiczenia na szkoleniu podstawowym to proszę o odpowiedź. wiem że bieganie , pompki ,brzuszki ,itd ale ile dokładniej tego biegania (1 km , 2 km , 5 km , 10 km? ) .tych pompek ( 20 , 40 , 100 ?) i brzuszków (50 , 100 , 200 ?)
i jeszcze raz proszę o komentarze pokroju mila160 zachować dla siebie


- JacekM - 28.03.2013

Wydaje mi się że nie da się jednoznacznie określić czy pompujesz 10 x 30 pompek, czy robisz 10 x 30 przysiadów. Od znajomego wiem, który wyszedł ze szkoły w Katowicach w okolicach listopada ubiegłego roku, że czasem biegali godzinę, czasem robili głównie przysiady. Zależy kiedy, zależy z jakim instruktorem. On mi powiedział jasno, pierwsze dwa miesiące tylko się "kształtuje tężyznę fizyczną" , a jak się jej akurat nie kształtuje - bo nie da się biegać 24h, to się uczysz. Chyba że zlewasz to i myślisz że jak już tam jesteś to jakoś to będzie.
Na początku szkoły dostaje się plan. Tj, ile godzin jakich zajęć masz. Ile w-f, ile wykładów z prawa i z tzw ŚPB (Środki Przymusu Bezpośredniego). Znajomy ten mówił, że jak się poważnie podchodzi do sprawy to problemu nie ma. Wymagania są, ale nie takie żeby nie dało się ich przeskoczyć. Co do zajęć w-f mówił mi, że trzeba sobie wmówić że cokolwiek by się nie działo, to i tak to co teraz robisz (kształtujesz tężyżnę fizyczną) wyjdzie Ci na zdrowie.
Mam nadzieję że coś Ci pomogłem i aż tak bardzo nie zaśmieciłem to forum :-)
Pozdrowienia!


- rafalloi - 28.03.2013

dziękuje bardzo ,takiej odpowiedzi oczekiwałem Uśmiech


- sok - 29.03.2013

a ja tylko dodam, że są normy określone na zaliczenie dla facetów jak i dla kobiet, dotyczą biegania na określone odległości, brzuszki, koperta itp.
jak się zmieścisz w wyznaczonym czasie, to zdasz, jak nie, to 2 i poprawka