Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Odrzucenie po ABO - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Forum policyjne (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-forum-policyjne)
+--- Dział: Ankieta Bezpieczeństwa Osobowego ( ABO ) (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-ankieta-bezpieczenstwa-osobowego-abo)
+--- Wątek: Odrzucenie po ABO (/temat-odrzucenie-po-abo)

Strony: 1 2


Odrzucenie po ABO - chaos36 - 21.04.2013

Witam
Podczas weryfikacji ABO dostałem informację o zakończeniu postępowania. Powodem podejrzewam że mogły być mandaty które otrzymałem za przekroczenie prędkości oraz to ze mój ojciec parę lat temu był karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Mam wiec pytanie czy jest sens próbować jeszcze raz. Czy może dać sobie już spokój? Dodam ze przez ostatni rok nie otrzymałem żadnego mandatu. Natomiast nadal mieszkam z ojcem pod jednym dachem.


- michmus - 23.04.2013

Z tego co wiem. To możesz mieć nawet kilka mandatów. Nie ma już wymogu 0 mandatów i pkt. karnych


Re: Odrzucenie po ABO - ad3czek - 24.04.2013

chaos36 napisał(a):Witam
Podczas weryfikacji ABO dostałem informację o zakończeniu postępowania. Powodem podejrzewam że mogły być mandaty które otrzymałem za przekroczenie prędkości oraz to ze mój ojciec parę lat temu był karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Mam wiec pytanie czy jest sens próbować jeszcze raz. Czy może dać sobie już spokój? Dodam ze przez ostatni rok nie otrzymałem żadnego mandatu. Natomiast nadal mieszkam z ojcem pod jednym dachem.

A czy wiecie może jak wygląda sprawa z ABO, w przypadku gdy awanturujący się w domu ojciec zostaje zabrany przez Policję na izbę wytrzeźwień? Jest szansa przejść ABO? Rok temu przy składaniu papierów, nigdy nikt nie miał z rodziny do czynienia z Policją, ten niefortunny przypadek... Jestem po zdanym MS i czekam na WZ Oczko


- lizak - 26.04.2013

Chaos36 a w jakiej komendzie składałeś papiery ?

jestem w podobnej sytuacji i pewnie dla mnie też to się skończy odrzuceniem.


- chaos36 - 27.04.2013

Lublin


- lizak - 27.04.2013

no właśnie mój ojciec był skazany za to samo 12 lat temu i nie wiem czy to nie będzie przeszkodą. Pełnomocnik od OIN w komendzie w której składałem ABO powiedziała że to nie problem w uzyskaniu poświadczenia bezpieczeństwa ale wszystko zależy od Komendanta Wojewódzkiego. A Twój ojciec był karany dawno czy to świeża sprawa?


Podlegam pod KWP Olsztyn


- chaos36 - 27.04.2013

11 lat temu. Myślę że problemem było po 1 to że nadal mieszkamy pod jednym dachem. A po 2 to że w Lublinie zawsze jest mało miejsc. Wystarczy zobaczyć listy rankingowe 10 miejsc a kandydaci maja po 170 pkt. W innych województwach progi są niższe. Dostałem pismo że postępowanie zostało zakończone a jak pytałem o przyczynę to podawali ze to decyzja komendanta.


- mateo90 - 30.04.2013

Nie ma to wpływu na to, że mieszkasz z Ojcem pod jednym dachem, u mnie była podobna sytuacja, Ojciec karany sądownie ok 5 lat temu za jazdę po pijaku tylko nie on prowadził, był na tyle mądry, że siedział jako pasażer ale kierowca też był pijany, więc dwóm się oberwało, sam byłem jeszcze karany sądownie jako nieletni i bez problemu dostałem poświadczenie ABO a z ojcem mieszkam pod jednym dachem. Tak jak mi powiedzieli nie ma to wpływu, za drobne kary się przechodzi, widocznie był inny powód, że nie dostałeś poświadczenia.


- adamoth - 27.07.2013

Witam a ja mam takie pytanie w ABO podaje się też posiadane konto bankowe, jak oni je sprawdzają tzn pod jakim kątem? kiedyś przez miesiąc miałem zablokowane przez komornika, czy to mnie dyskwalifikuje?


- Rabin - 28.07.2013

Tego nie wypełniasz. Wypełnia się części I-IV.


- adamoth - 28.07.2013

No niestety mi powiedzieli w KWP Krakow ze nie wypelniam tylko czesci VII


- Rabin - 28.07.2013

Człowieku, jak dostajesz telefon to wyraźnie mówią, że wypełniasz części od I do IV. Dalsze części są wypełnianie w przypadku osób starających się o poświadczenie bezpieczeństwa w wyższych klauzulach. W przypadku kandydata do służby w Policji nie wypełniasz punktów o stanie zdrowia czy majątku.


- adamoth - 29.07.2013

CzłowiekuUśmiech a ja Ci mówię że jak dostałem tel. to o tym że mam złozyć ABO i to wszystko nic więcej, zadzwoniłem do KWP do działu gdzie składa się ABO i tam mi powiedziała że wypełniam wszystko oprócz części VII. Wię juz nie wiem o co chodzi.


- jurafal - 01.09.2013

Wiecie może jak sytuacja wygląda z niezapłaconym mandatem, pół roku temu dostałem, jako student nie miałem na początku możliwości go zapłacić, po jakimś czasie zapomniałem o nim. Czy z tego powodu mogę nie dostać poświadczenia bezpieczeństwa?
Jestem już po wszystkich testach i komisji lekarskiej, czekam tylko na wynik ABO i jeśli będzie ok, to termin rozpoczęcia szkoły.


- volver - 21.03.2014

jeśli zostanę odrzucona przez ABO to już nie ma co startować czy ewentualnie wszystko od początku można zacząć i liczyć na szczęście ?