Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Ścieżka kariery - Awanse w Policji - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Forum policyjne (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-forum-policyjne)
+--- Dział: Forum dla rekrutów (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-forum-dla-rekrutow)
+--- Wątek: Ścieżka kariery - Awanse w Policji (/temat-sciezka-kariery-awanse-w-policji)



Ścieżka kariery - Awanse w Policji - dmr0 - 13.12.2013

Witam, chciałbym spróbować swoich sił w Policji, głównie dlatego, że po prostu podoba mi się ten zawód, samo pomaganie ludziom sprawia mi dużą satysfakcję.

Jestem w trakcie studiów, mam 22 lata, bardzo sprawny fizycznie. Jednak chciałbym pełnić wyższe stanowisko, mieć swoją grupę osób, brać za coś dużą odpowiedzialność, podejmować jakieś decyzje zarządcze.

Jak wygląda taka ścieżka kariery?

Czy każdy zaczyna od ulicy? Ile lat musiałoby minąć żeby taką pracę mieć? Jakie są perspektywy awansów (zakładając, że spełniłbym oczekiwania i nadawałbym się - choć teraz nie wie tego nikt)?


- Graju - 18.12.2013

Każdy zaczyna od ulicy.


- Jan - 19.12.2013

Nadanie stopni nie może jednak nastąpić wcześniej, niż po przesłużeniu w dotychczasowym stopniu ustalonego okresu czasu:

- posterunkowego – 1 roku,
- starszego posterunkowego – 1 roku,
- sierżanta – 2 lat,
- starszego sierżanta – 2 lat,
- sierżanta sztabowego – 2 lat,
- młodszego aspiranta – 3 lat,
- aspiranta – 3 lat,
- starszego aspiranta – 2 lat,
- aspiranta sztabowego – 4 lat,
- podkomisarza – 3 lat,
- komisarza – 4 lat,
- nadkomisarza – 4 lat,
- podinspektora – 3 lat,
- młodszego inspektora – 4 lat,
- inspektora – 4 lat.


- Sawczuk - 11.03.2014

Stopnie tak naprawdę nic nie dają, np. możesz być starszym aspirantem i nie być przełożonym dla nikogo (przykład: dzielnicowy).

Żeby stać się przełożonym dla innych policjantów, np. dowódcą drużyny, kierownikiem, dowódcą plutonu, naczelnikiem, komendantem itp. musisz awansować na grupach zaszeregowania.


- Soldatin18 - 04.05.2014

Graju napisał(a):Każdy zaczyna od ulicy.
Tak a mam takie pytanko jak mam magistra elektroradiologii po Uniwersytecie Medycznym to czy to coś daje w policji, np.: przy ewentualnym awansie?


- Graju - 05.05.2014

Soldatin18 napisał(a):
Graju napisał(a):Każdy zaczyna od ulicy.
Tak a mam takie pytanko jak mam magistra elektroradiologii po Uniwersytecie Medycznym to czy to coś daje w policji, np.: przy ewentualnym awansie?

Nie Uśmiech


- Sawczuk - 10.05.2014

Soldatin18 napisał(a):
Graju napisał(a):Każdy zaczyna od ulicy.
Tak a mam takie pytanko jak mam magistra elektroradiologii po Uniwersytecie Medycznym to czy to coś daje w policji, np.: przy ewentualnym awansie?

Kwestia tego, czy jesteś ładna, czy raczej przeciętnej urody. Ważna też jest Twoja figura. Gdy uznawana jesteś za tzw. laskę to nie powinnaś martwić się awansami w Policji :mrgreen: Punkty dodatkowe rosną w miarę posiadanej umiejętności owijania sobie mężczyzn wokół paluszka Szczęśliwy


- Malborczyk - 11.05.2014

Sawczuk widać na jakim poziomie jest Twoja wiedza! I widać jak ty próbujesz załatwić sobie awansik! Uśmiech Ja osobiście uważam, a nawet jestem przekonany, że wygląd nie ma nić wspólnego do awansów, co więcej z reguły kobiety na dowódczych stanowiskach nie są zjawiskami urody! A figura jest ważna ale do tego, czy łatwiej ci będzie przeskoczyć przez płotek czy nie, np ćwiczeniach. "Laska" za swoją urodę nie dostaje nic w służbie, może jedynie to, że ściąga wzrok męskiej cześć kadry Policji.


- Sawczuk - 11.05.2014

Malborczyk napisał(a):Sawczuk widać na jakim poziomie jest Twoja wiedza! I widać jak ty próbujesz załatwić sobie awansik! Uśmiech Ja osobiście uważam, a nawet jestem przekonany, że wygląd nie ma nić wspólnego do awansów, co więcej z reguły kobiety na dowódczych stanowiskach nie są zjawiskami urody! A figura jest ważna ale do tego, czy łatwiej ci będzie przeskoczyć przez płotek czy nie, np ćwiczeniach. "Laska" za swoją urodę nie dostaje nic w służbie, może jedynie to, że ściąga wzrok męskiej cześć kadry Policji.

Widać, że chyba w Policji nie robisz. Ja się spotykam z innym zjawiskiem.


- Malborczyk - 12.05.2014

A Ty pracujesz? Jeśli tak to naprawdę widzę kolejne minusy Polskiej Policji.. A co do zjawiska to mam inne zdanie, czy często widzisz ładne Panie komendant, lub Panie inspektor? bo ja widziałem kilka, i każda przypominała mi grubego faceta, chyba, że ty tak właśnie widzisz "laski"


RE: Ścieżka kariery - Awanse w Policji - brak_patryk - 12.04.2016

Każdy zaczyna od ulicy. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy ktoś przychodzi do policji i ma od razu wszystko co by chciał.


RE: Ścieżka kariery - Awanse w Policji - marianna_kruk - 23.04.2016

Nie stawiałbym od razu na awans. Każdy musiał jakoś na początku sobie radzić, żeby później dostać awans.


RE: Ścieżka kariery - Awanse w Policji - formica89 - 29.04.2016

I to nie jest powiedziane, że dostanie awans. Niestety polskie realia są całkiem inne niż by się mogło wydawać.


RE: Ścieżka kariery - Awanse w Policji - ajta-1990 - 30.04.2016

No dokładnie. Żeby dostać awans to trzeba mieć też znajomości i nie ma co się oszukiwać.


RE: Ścieżka kariery - Awanse w Policji - martinsport1 - 13.06.2016

Każdy zaczyna od tego samego. Możesz przede wszystkim pójść na jakieś studia z tym związane i już będziesz miał łatwiej.