Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Wzrost kandydata do policji - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Rekrutacja do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-rekrutacja-do-policji)
+--- Dział: Wymagania do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-wymagania-do-policji)
+--- Wątek: Wzrost kandydata do policji (/temat-wzrost-kandydata-do-policji)

Strony: 1 2


Wzrost kandydata do policji - Administrator - 13.10.2011

Wzrost kandydata do policji.

Kobieta powinna mieć minimum 160 cm wzrostu, zaś mężczyzna 165 cm. Osoby, które ubiegają się o przyjęcie do służby w oddziałach prewencji otrzymują dodatkowo 1 punkt za wzrost powyżej 175 cm w procesie rekrutacji.

Ponadto w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji, nie posiadających wykształcenia średniego, zgodnie z załącznikiem 2 do powyższego rozporządzenia przyznawany jest dodatkowo 1 punkt za wzrost powyżej 175 cm. Nie oznacza to jednak, że osoby niższe nie mogą starać się o przyjęcie do służby w Policji.


- hopkins - 21.02.2013

czy ja dobrze rozumiem?
ze wzrostem powyżej 1,75m nie wymagane jest średnie?
i w dodatku 1pkt za 1cm?
Mógłbym prosić o jakiś dokument potwierdzający?
pozdrawiam.


- PeterL - 21.02.2013

Jest napisane, że powyżej 175 cm dostaje się jeden punkt dodatkowo.
Jest również napisane, że ubiegając się o służbę w prewencji, a nie posiadając średniego wykształcenia również dostaję się 1 punkt za wzrost powyżej 175 cm.

Dostaje sie 1 pkt bez względu na to czy ma się 175,1 cm czy 210 cm. A nie 1 pkt za 1 cm. To by bzdura była jakaś.

Tak samo wzrost 175 cm nie wpływa na to co jest a co nie jest wymagane...


- Sawczuk - 26.03.2013

W minionych latach było tak, że osoba posiadająca wykształcenie zawodowe mogła ubiegać się o przyjęcie do Policji ale tylko do OPP.

Ja osobiście znam 2 policjantów z wykształceniem zawodowym. Niestety z takim wykształceniem zamyka się droga kariery. Max 2 grupa zaszeregowania i starszy sierżant (oczywiście nie dotyczy to plecaków).


- Gin - 28.05.2013

Hmmm

Czy dalej tak jest,że gdy ma się powyżej 175 to ma się 1 punkt dodatkowo?

Mnie gdy składalam dokumenty nikt o wzrost nie pytał a mam 177cm.


- Mati - 30.01.2014

Na stronie policji, nigdzie nie znalazłem informacji o 1pkt za wzrost, czyżby zostało to usunięte?


- Soldatin18 - 03.05.2014

Generalnie do policji przyjmują kobiety od 160 cm, ale dostają się i takie poniżej 160 cm. Liczy się kondycja zdrowotna i sprawność fizyczna i psychiczna.


- Malborczyk - 08.05.2014

Moim zdaniem wzrost nie jest tak ważnym elementem, jak np. inteligencja, wytrzymałość fizyczna i psychiczna, dobra organizacja, czy choćby doświadczenie. Choć wiadomo, że człowiek wyższy powszechnie wzbudza większy respekt, choć na mnie nie zupełnie to działa, często skuteczniejszy w działaniu jest człowiek niższy.Niestety często w rekrutacji wzrost jest ważnym czynnikiem i kandydat na dobrego Policjanta jest wykluczany bo jest " za mały/ za chudy" A ja się zastanawiam bo mam 172 cm, i ciekawy czy w takim wzroście mam szanse na dostanie się do Policji, oczywiście za (najszybciej) 5 lat Uśmiech aha no i przy tym wzroście ważę nie całe 60 kg, a tyję średnio 1,5 kg rocznie,( uprawiam bardzo dużo sportów, zdrowo się odżywiam a do tego geny chudych w rodzinie Duży uśmiech ) to wychodzi ze za 5 lat będę miał ok 65 kg, czy myślicie ze taka niska waga nie dyskwalifikuje przy rekrutacji do Policji?


Wzrost - Magdalena - 01.03.2015

Witam.
Mam 156 cm i chciałabym dostać się do policji. Jest to możliwe jeżeli przejdę wszystkie etapy rekrutacji pozytywnie??


- RecoN - 05.04.2015

Widze każdy ma jakieś problemy z ta policją jak nie zdrowie to wzrost...

Ja naprzykład mam 198cm 105kg wagi na rzeźbie 14% ale zato eos w morfologi wiecej niz 4% i sie wała nie dostane Uśmiech


- DorotaOs - 27.05.2015

Dla kobiet jest 160cm, jak nie 165 nawet.


- Maksiu - 29.08.2015

Sprostowanie, nie wiem skąd macie te 160/165 cm. dla kobiet. jak bylem na szkole w Katowicach to były 2 dziewczyny niższe niż 160 cm...


RE: Wzrost kandydata do policji - formica89 - 19.03.2016

A jak wygląda rekrutacja jeżeli ktoś jest niższy niż podany wzrost? Czy to oznacza, że ma mniejsze szanse na zostanie policjantem?


RE: Wzrost kandydata do policji - natalijka25 - 26.03.2016

Masz minimalne pułapy i tego się trzymaj, chociaż osobiście jestem zdania, że jak policjant ma 1,65 m to dla mnie to trochę kpina.


RE: Wzrost kandydata do policji - dorota.mataj - 09.04.2016

Niestety nie wyobrażam sobie, żeby policjant miał 165 cm wzrostu. Niby jak ma sobie dać radę z chłopem np. 2 metrowym?