Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Wykształcenie do policji - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Rekrutacja do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-rekrutacja-do-policji)
+--- Dział: Wymagania do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-wymagania-do-policji)
+--- Wątek: Wykształcenie do policji (/temat-wyksztalcenie-do-policji)

Strony: 1 2 3


Wykształcenie do policji - Administrator - 13.10.2011

Generalną zasadą przyjmowania do Policji jest posiadanie minimum średniego wykształcenia, komendant wojewódzki Policji może wyrazić zgodę na pracę osób bez wykształcenia średniego jeśli kandydat wykazuje szczególne cechy preferowane w służbie. Bez średniego wykształcenia można także składać dokumenty w procesie rekrutacji do służby kandydackiej w oddziałach prewencji.

Natomiast zgodnie z art. 25. ust. 2 ustawy o Policji, komendant wojewódzki Policji może wyrazić zgodę na przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji kandydata, który nie ma wykształcenia średniego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do służby w Policji.

Punktowanie preferencji

Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje w zakresie wykształcenia, według schematu:

wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 4 punkty
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) - 6 punktów
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) o kierunku przydatnym dla służby w Policji
(prawo, administracja, ekonomia lub informatyka) - 8 punktów

Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje z tytułu posiadanych umiejętności, według schematu:

Posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego 4 punkty

Posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych 4 punkty

Posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej 2 punkty

Posiadanie prawa jazdy kategorii „A” lub „C” 2 punkty

Punkty uzyskane przez kandydata do służby w poszczególnych etapach postępowania kwalifikacyjnego oraz punkty za preferencje są sumowane.


- szponito1 - 14.05.2012

HYMM WSZYSTKO FAJNIE A MOŻE MI KTOS POWEIDZIEĆ ILE DOSTANĘ PUNKTÓW JESLI JESTEM PO SZKOLE OCHRONIARSKIEJ Z LICENCJA ii STOPNIA I POZWOLENIEM NA BROŃ ?? :-P


- mmmm - 14.05.2012

to pytanie proszę kierować do KWP w Poznaniu bądz w danej jednostce w województwie


- Franz Maurer - 14.05.2012

Cytat:Punktowanie preferencji

Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje w zakresie wykształcenia, według schematu:

wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier) - 4 punkty
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) - 6 punktów
wykształcenie wyższe (mgr lub równorzędne) o kierunku przydatnym dla służby w Policji
(prawo, administracja, ekonomia lub informatyka) - 8 punktów
Kandydatowi do służby w Policji przyznaje się dodatkowo punkty za preferencje z tytułu posiadanych umiejętności, według schematu:

posiadanie tytułu ratownika lub ratownika medycznego - 4 punkty
posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego,
nurkowania oraz sportów motorowodnych - 4 punkty
posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie nurkowania wydanych przez licencjonowaną
organizację nurkową działającą na terenie Polski oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej - 2 punkty
posiadanie prawa jazdy kategorii „A” lub „C” - 2 punkty


Z 2 lub 3 punkty może dostaniesz, mam taki sam tytuł zawodowy, ale jakoś nie gonie za tą puntkacją. Jesli za wykształcenie wyższe masz 4 punkty (licencjat, inżynier), a ochroniarskie szkoły kończy sie tylko w trybie policealnym, to nie ma co liczyc na dużo. To jeszcze zależy czy pracowałeś w zawodzie itp. trudno mi powiedziec.


- szponito1 - 17.05.2012

aha rozumiem dzieki za odpowiedz. pracuje w zawodze rok czasu jago dowodca GI. wiesz zawsze 2 punkty wiecej lepsze to niż nic :mrgreen:


- AveLechia - 08.07.2012

Cytat:Natomiast zgodnie z art. 25. ust. 2 ustawy o Policji, komendant wojewódzki Policji może wyrazić zgodę na przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji kandydata, który nie ma wykształcenia średniego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje .
Co mam rozumieć przez "szczególne predyspozycje do służby w Policji"?


- mszmarcin - 28.03.2013

Trochę to dziwne, że nie ma resocjalizacji, ale mniejsza już o to. Ciekawi mnie na przykład kiedy dostaje się te punkty? Podczas składania papierów? No właśnie jak już jesteśmy przy składaniu papierów. To czy jeżeli już kończę studia magisterskie, ale rozdanie dyplomów jest powiedzmy w lipcu, a ja już papiery złożę w maju to czy policzą mi tylko licencjat? Chodzi mi o to by jak najszybciej złożyć papiery bo w czerwcu, szkoły średnie na pewno znowu przypuszczą szturm, a nie chciałbym jednocześnie tracić tych punktów za magistra.


- mmmm - 28.03.2013

poczekaj do otrzymania tytułu mgr


- paul93 - 07.05.2013

Witam, mam małe pytanko, mianowicie mam plan pójść na studia a dopiero potem do pracy w policji, chce wybrać kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne albo bezpieczeństwo narodowe. Moje pytanie brzmi: cz po ukończeniu takich studiów w policji będę mieć na starcie jakiś wyższy stopień bądź coś w tym rodzaju? cz odradzacie w ogóle takie kierunki itd?


- kobzol1993 - 07.05.2013

jest o wiele większa szansa się dosta do policji i masz też więcej punktów na testach Uśmiech pewnie ragni też szybciej będziesz łapaćUśmiech


- Sawczuk - 07.05.2013

paul93 napisał(a):Witam, mam małe pytanko, mianowicie mam plan pójść na studia a dopiero potem do pracy w policji, chce wybrać kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne albo bezpieczeństwo narodowe. Moje pytanie brzmi: cz po ukończeniu takich studiów w policji będę mieć na starcie jakiś wyższy stopień bądź coś w tym rodzaju? cz odradzacie w ogóle takie kierunki itd?

Nie masz szans na wyższy stopień na starcie. Na dzień dobry będziesz posterunkowym na drugiej grupie zaszeregowania (na szkole na pierwszej grupie). Od Ciebie będzie zależało kiedy i jak awansujesz. Oczywiście z zastrzeżeniem wymagań jakie się stawia policjantom na konkretnych stopniach i grupach.


- vip91 - 08.05.2013

Witam, mam pytanie dotyczące wykształcenia. Czy osoba bo szkole średniej, jednak bez matury, może składać papiery do policji ? Czy jest sens, czy podanie może zostać odrzucone ?


- Sawczuk - 08.05.2013

vip91 napisał(a):Witam, mam pytanie dotyczące wykształcenia. Czy osoba bo szkole średniej, jednak bez matury, może składać papiery do policji ? Czy jest sens, czy podanie może zostać odrzucone ?

Może. Gdy nie podszedłeś/aś do matury lub jej nie zdałeś/aś po ukończeniu szkoły średniej otrzymałeś/aś ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA takiej szkoły. Na tym świadectwie gdzieś tam na dole masz zapis, że świadectwo to JEST DOKUMENTEM POTWIERDZAJĄCYM POSIADANIE WYKSZTAŁCENIA ŚREDNIEGO.

W art 25 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji jest napisane:

§1 - Jest tam zapis, że policjantem może być obywatel, który posiada co najmniej wykształcenie ŚREDNIE,

§2 - Tu jest napisane, że Komendant Wojewódzki (Stołeczny) może wyrazić zgodę na przyjęcie do Policji, dokładniej do OPP, obywatela, który nie posiada wykształcenia średniego (mowa tu o obywatelach posiadających wykształcenie ZAWODOWE).

Trzeba tylko okazać się lepszym od innych w trakcie procedur doboru ;-)


- Bartosz687 - 03.02.2014

witam mam pytanie co do punktacji czy brane są takie rzeczy pod uwagę jak odbyta zawodowa służba wojskowa i ukończona szkoła podoficerska wojskowa


- vip91 - 22.02.2014

To jeszcze raz pozwolę się tutaj o coś Was zapytać. Trochę się zmieniło od ostatniego postu, aktualnie studiuję na 1 roku pedagogikę opiekuńczo-resocjalizacyjną, studia niestacjonarne. Stąd moje pytanie, a mianowicie : czy da się pogodzić studia ( zjazdy mniej więcej co dwa tygodnie, z tym , że w piątek już o 16 muszę się stawić na uczelni ), ze szkółką policyjną ? Czy jest sens składać papiery ? Czy takie osoby mimo studiów dają radę robić i szkółkę i studia ? Do licencjatu zostało mi 2,5 roku, a szczerze mówiąc, chciał bym ubiegać się o prace w policji. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi ! Pozdrawiam.