Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji
Konflikt z prawem w rodzinie a praca w policji - Wersja do druku

+- Forum Policyjne - Rekrutacja do policji - Testy do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl)
+-- Dział: Rekrutacja do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-rekrutacja-do-policji)
+--- Dział: Wymagania do policji (https://www.forumpolicyjne.com.pl/dzial-wymagania-do-policji)
+--- Wątek: Konflikt z prawem w rodzinie a praca w policji (/temat-konflikt-z-prawem-w-rodzinie-a-praca-w-policji)

Strony: 1 2


Konflikt z prawem w rodzinie a praca w policji - Administrator - 13.10.2011

Oceny w powyższym zakresie dokonują osoby przeprowadzające postępowanie sprawdzające. Postępowanie ma na celu ustalenie czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony "poświadczeniem bezpieczeństwa". Nieuzyskanie takiego dostępu jest równoznaczne z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydata. Jednocześnie w każdym czasie, przełożony właściwy w sprawie postępowania kwalifikacyjnego, może przerwać postępowanie, jeśli uzna, że istnieją okoliczności dyskwalifikujące kandydata do służby w Policji
Za takie okoliczności można uznać m.in. przestępstwo popełnione umyślnie przez członka najbliższej rodziny, jednak decyzja o przerwaniu postępowania kwalifikacyjnego, jak wspomniano wyżej, należy do przełożonego właściwego w sprawie postępowania kwalifikacyjnego.


- Yuri - 03.07.2012

Jak rozmawiałam na komendzie z panią w kadrach, to powiedziała mi, że liczą się członkowie rodziny, ale tylko z głównej linii, czyli np. rodzeństwo i rodzice. Więc, jeśli mój pradziadek siedział i dziadek też, to co? Spawa pradziadka uległa przedawnieniu?


- warma - 05.07.2012

dosyć dziwne bo mój ojciec też siedziała w areszcie i wypytywano mnie o to, co o tym wiem ale nie zdyskwalifikowali mnie za to... Malo tego pytałem "pełnomocnika" czy droga przez mojego ojca jest zamknieta to odpowiedzial, że nie...


- Yuri - 06.07.2012

warma, czyli wychodzi na to, że jestem czysta, w sensie, że wciąż mam otwarte drzwi. Dzięki.


- warma - 07.07.2012

Yuri napisał(a):warma, czyli wychodzi na to, że jestem czysta, w sensie, że wciąż mam otwarte drzwi. Dzięki.

na to wyglada ze tak. Zreszta co komenda to inny zwyczaj (z tego co tu czytam). Kiedys chcialem startowac na policjanta ale z roznych zrodel slyszalem ze jak ojciec siedzial to nie moge byc prawnikiem, policjantem, sędzią prokuratorem itp.... natomiast "pełnomocnik"KMP Bytom wytłumaczył mi,że my nie jesteśmy odpowiedzialni np. za naszych rodziców i dopóki my osobiście nie jesteśmy zamieszani w sprawy karne to nie mamy się czego obawiać Oczko Tyle z mojej strony. Pozdrawiam


- Yuri - 08.07.2012

warma, w sumie to to, co powiedział ten pełnomocnik, ma istotny sens, bo przecież nie możemy odpowiadać za rodziców. A może ojcie, czy matka siedzieli jeszcze przed naszymi narodzinami, to co? Nie mamy szans? Niezdecydowany To było by bez sensu. Kto mógł przewidzieć, że zachce nam się być policjantem.


- Mateusz88 - 08.10.2012

Ludziska, a ja mam takie pytanie... 6 lat temu miałem takie zdarzenie że złapali mnie na rowerze pod wpływem, była sprawa itp. to sie utrzymuje w papierach 5 lat, po 3 latach pisałem prośbę o "wymazanie" sprawy z moich akt i rozpatrzyli ten wniosek pozytywnie, na prosty chłopski rozum jestem "czysty", tak? ale czy ten błąd młodości jednak nie przekresla mi możliwości pracy w policji?.
Z góry dzięki za odpowiedz, pozdrawiamUśmiech


- mmmm - 15.10.2012

Pamiętaj o tym,aby w życiorysie zapisać, że było takowe zdarzenie w Twoim życiu. Nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie oprócz osób kompetentnych w tej sprawie. Najlepiej zapytaj się przy składaniu dokumentów do policji.


- nitlott - 10.03.2013

A wygląda sprawa,gdy mój kuzyn był karany?


- Szymon189 - 24.06.2013

A jak to jest , z krajowym rejestrem dłużników ? Jeśli można zapytać


- paaulaa990 - 02.07.2013

witam. mam pytanie, czy jeżeli chłopak/ narzeczony przebywa w areszcie śledczym i go odwiedzam, czy ma to wpływ na postepowanie rekrutacyjne do pracy w policji? czy jeżeli wzielibyśmy ślub i miałby kiedys wyrok prawomocny, czy mogłabym pracować w policji czy nie?


- słoneczko - 03.07.2013

raczej nie, ale musisz się dowiedzieć bezpośrednio od kadr


- amy - 03.10.2014

Witam, mam takie pytanie: czy jak mój brat ma wyrok w zawieszeniu mogę ubiegać się o pracę w policji?


RE: Konflikt z prawem w rodzinie a praca w policji - formica89 - 19.03.2016

Spokojnie, jeżeli Twój brat ma karę to nie ma to żadnego wpływu na to, czy zostaniesz przyjęty, czy też nie.


RE: Konflikt z prawem w rodzinie a praca w policji - dorota.mataj - 09.04.2016

Zależy wszystko od tego w jakim stopniu jesteś związany z tą sprawą, czy Ciebie też to dotyczy, czy nie.