Dołącz   Zaloguj się
Jak naprawdę wygląda test sprawnościowy do policji
#1

Dokładny opis testu sprawności fizycznej do policji
http://www.forumpolicyjne.com.pl/watek-testy-sprawnosciowe-do-policji_19

Witam, chciałbym się podzielić z innymi obserwacją jak wygląda rzeczywiście test sprawnosciowy dla tych którzy dopiero będą jechać na TSF.
Więc najpierw do kobiet , prawda jest taka jak pisano na innych forach ,że kobiety najczęściej odpadają. Albo na piłce lekarskiej albo na czasie , bo test dla jednych na filmikach wydaje się łatwy dla innych trudny .Więc powiem tak jeśli kiedyś coś już cwiczyłaś/cwiczyłeś i masz kondycje np. z wakacji to dasz radę , AAaa! i ostrzegam kandydatów którzy palą papierosy ! lepiej to rzucić ! Bo płuca dają bardzo znać gdy na koniec zostaje Ci bieg wahadłowy czujesz się jakbyś była/był w kosmosie BEZ TlENU ! ten tor jest tak fajnie skonstruowany ,że nie sprawdza tylko Twojej kondycji ale i pojemność płuc;-));p Najczęściej zdają kobiety tak zwane Zwinne Myszki ;-) bo są lekkie i jak takie Sarenki hop hop hop i ciach zdają ;] gorzej mają kobiety które słabo sie przygotowały fizycznie albo stres i popełnią jakiś błąd albo czas bo sie poddają i zwalniają na koncu wiec wtedy najlepiej psychicznie sie nastawić pomyśleć o czymś ważnym ,zmobilizować się ! powiedzieć sobie w duchu jak inni dali radę to ja nie dam ?! pewnie ,że dam i bum ! zdasz ! motywacja bardzo dużo też daje ! drugie to też musisz myśleć aby nie zrobić błędu technicznego bo co z tego jak jesteś super sprawna/sprawny fizycznie gdy  przez stres albo nie z tej strony pobiegniesz do pachołka nie zgodnie ze strzałką to bum błąd techniczny ,piłki jak rzucacie to postarajcie sie używać nie tylko siły w rękach ale i całym ciałem ją wyrzucajcie z poza głowy całym ciałem a bedzie łatwiej  ! jeśli też chodzi o płotki to lepiej sobie poćwiczyć na jakiś  płotach u sąsiadów albo coś w tym rodzaju heh ;p ;] bo jesli nie wiesz jak tak naprawdę je przeskoczyć to sprawdź jak Ci jest wygodnie Ci co ćwiczyli np.parkura to mają bardzo duży plus bo znają swoje techniki aby przeskoczyć szybko płotki i skrzynie bez przewrócenia ich lub siebie samego ;-) i duża motywacja ! znów powtarzam ! motywacja bardzo dużo daje bo Twoje ciało nie zrobi błędu wręcz możesz nawet pokonać swoje granice wytrzymałości i sprawnosci fizycznej tak własnie jest w tym sporcie parkour motywacja i wyobrażenie sobie tego ,że to przeskakujesz przed tym daje bardzo dużo bo ciało wtedy jest przygotowane i zrobi to czego tylko bedziesz wymagała od tego ! ;] Panowie ? no powiem tak wiekszość facetów zdaje na luzie , lecz niektórzy robią błędy techniczne albo przewrócenie plotka wiec jak nigdy nie skakałeś przez płotki to lepiej je po prostu szybko przejdź podnosząc nogę za nogą a nie przeskakując gdy nie jesteś do tego pewny.I tak samo piłki lekarskie z wielką motywacją rzucaj druga za drugą ! z cały sił i uważaj abyś nie miał zbyt śliskich lub spoconych dłoni bo może Ci sie taka piłka lekarska zakręcić i upaść też są takie przypadki , wiec mocno złap i bum wywal jakby to była BOMBA ! o tak z takim podejsciem to napewno dasz radę ;-) i nastepna sprawa drabinki i brzuszki z piłką lekarską , jeśli nie masz wyrobionych brzuszków to bedzie ciężko bo brzuszki przy drabinkach męczą a siły na brzuchu musisz mieć jeszcze aby przeskoczyć sprawnie te skrzynie więc trenujcie brzuszki bo to bardzo dużo daje i potem masz ten bieg wahadłowy który naprawdę jako ostatni daje w kosc bo jesteś juz strasznie wyczerpany jesli nie jesteś zawodowym sportowcem lub mało ćwiczyłeś/ćwiczyłaś.Nogi czasami dla niektorych są już jak z plasteliny na koncu ale wkurz się na koncu naprawdę wkurz się ,że jesli juz tyle przeszłaś/przeszedłeś to dasz radę i z całych sił biegaj w tą i z powrotem ! a bedzie Ci dane ;-)) a i PS. w miedzy czasie patrzcie pod stopy aby nie przekroczyć jej po za linie przy rzucie piłką lekarską a przy koncu przy biegu wahadłowym aby ją przekroczyć dwoma stopami.PS.2 > wiadomo przed testem TSF nie jedzcie za dużo bo potem ciężej to przejść gdy przed testami zrobisz sobie uczte kinomana ;p woda i woda woda ! na spokojnie nie za dużo też a dasz radę łatwiej Ci bedzie oddychać i wogóle jeśli organizm nie będzie miał zapotrzebowania na wode.Na początku wiadomo macie rozgrzewkę wiec sobie sprawdzicie to i tamto tylko przestroga dla tych którzy nie ćwiczyli wogóle przed testami TSF nie zróbcie zbyt ostrej tej rozgrzewki bo was zakwasy wezmą i bedzie ciężej a tak dobra rozgrzewka nie za ostra nie za słaba i bum od razu najlepiej iść na ogień bo jesteś rozgrzany /rozgrzana no chyba ,że przesadziłaś/przesadziłeś przed rozgrzewką to ustaw się tak w kolejce abyś był lekko ochłonął ale był nadal rozgrzany i gotowy ;-) to tyle tak w skrócie ;-))
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji
#2

jak dobrze że jestem juz po sprawnościowym i nie muszę tyle czytać Uśmiech miłej lekturki.
Odpowiedz
#3

Haha też jesteś po ? ;] A kiedy mialeś i gdzie ? ;] Duży uśmiech
Odpowiedz
#4

11 września w Słupsku a Ty ?
Odpowiedz
#5

no ja później bo teraz 4 grudnia w Pile miałem ;] TSW i TSF ;]
Odpowiedz
#6

Najlepszy czas z testu sprawnościowego, jakie były najlepsze?
Odpowiedz
#7

ja wlasnie wrocilem bo mialem wczoraj 12 lutego w słupsku

u nas w grupie najlepszy mial okolo 1:10-1:13 nie pamietam , ja widzac tor pierwszy raz na oczy i pierwszy razgo pokonujac mialem ponizej 1:20 wiec niema tragedii Uśmiech
Odpowiedz
#8

1:09 Uśmiech
Odpowiedz
#9

Zdając w zeszłym roku , mialem mozliwość pociczenia sobie testu pod okiem instruktora z policji. Dostałem telefon z kadr ze jest taka mozliwosc to z niej skorzystałem. Ogolnie ten test nie sprawił mi żadnego problemu, sportem zamjuje sie na codzień. Jest dla mnie jak jedzenie OczkoJęzyk Podzielę sie z wami moimi refleksjami w tym temacie, napisze co robic zeby było lepiej.
Przede wszystkim osoby palące idące na egzamin muszą liczyc sie z tym, ze bedzie im bardzo cieżko gdyż jest to tes sprawnosciowo wydolnosciowy i nie ma ze boli. Spoko test trudny nie jest bo to jest banał, zrobić go mogą bezproblemowo dzieci w gimnazjum , ale mamy tu jeden haczyk Pomysł Test na czas , liczy cie jak najleszy czas, im lepszy tym wiecej mamy punktów. Osoby o niskim wzroscie muszą sie bardzo starac, manekin swoje ważyUśmiech.
Nawiąże do tego co napisał swietja i postaram sie go poprawic w jednej kwestii. Chodzi mi przenoszenie piłki lekarskiej nad głową pod drabinkami, TO NIE SĄ BRZUSZKI !!!!! Tu ludzie robią podstawowy błąd, łapią za piłke i robią brzuszki z dodatkowym 2 kg obciążeniem i oczywiscie tracą czas na tym zeby zrobic trenig brzucha Zdezorientowanyhock: . Tu sie przenosi piłkę nad głową!!! Wbijasz sie jak najbliżej drabinek, tak zeby uda prawie stykały sie z łydkami i napierasz piłką, oczywiscie trzeba pamiętac o tym zeby odrywać ramiona od materaca,ale bez przesady,bo niektórzy to prawie siadali. Trzeba słuchac instruktora ze zrozumieniem, przenoszenie piłki lekarskiej oburącz!
Dla mnie była troche kompromitacja osob które miały czas ponad 2 minuty, a nie mogly własnie przeniesc piłki nad głową , bo robiły brzuszki. Moje zdanie jest takie: Jesli chcesz sie dostac do Policji, to weź sie człowieku za siebie, a nie żresz frytki w mc donaldzie!!! :evil: Ten egzamin nie jest niczym trudnym, wystarczy tylko chciec! Data egzaminu jest co najmniej z 2 miesięcznym wyprzedzeniem, wiec mamy czas na to zeby sie wziąść za siebie, no chyba ze liczymy na szczescie Szczęśliwy
Co moze pomóc w zrobieniu testu? Oczywiscie poprawienie swojej sprawnosci fizycznej, osobiscie radziłbym zacząć biegać co najmniej 3 razy w tyg, a czym blizej do egzaminu to zacząć biegać sprinty, dla pań obowiązkowo aerobic + biegi, chociaz niektórym panom tez by sie przydal Język Nie wierze w gadanie typu: nie mam czasu bo pracuje itd.: W zeszłym roku jak zdawałem testy sprawnosciowe był styczeń, prace miałem cięzką gdyż pracowałem w magazynie i bylem 8 h na nogach i to w ciągłym obciązeniu. Jak sie przygotowywalem? Wstawałem o 6 rano ,szedlem biegac 4 km, wracałem jadłem sniadanie i jechalem na 8 do pracy. Była zima, lezał snieg i było - 10 ;-)albo robilem to po pracy wieczorem. W pózniejszym etapie nie poszło tak jak chcialem i poleglem na mutli , w tym roku zdaje ponownie 8-)
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji
#10

Fran Maurer ...nie tylko ty tak ćwiczyłeś ja w sumie też podobnie się do tego zabrałam,ale podobnie odpadłam jak ty na Multiselekc..i zgadzam się bez ćwiczenia nie ma co podchodzić!!!
Odpowiedz
#11

Czyli wnioskuję, że osoba, która w ogóle nie ćwiczyła, czasami je tłuste rzeczy, która nie biega itp. nie zda... Czyli do zobaczenia za 30 dni z pisemkiem... Eh...
bzy by Język
Odpowiedz
#12

Ujmę to tak , ze jest duze prawdopodobieństwo ze moze taka osoba nie zaliczyc. Nie mozna nikogo skreslać, ale tak to wygląda w realu. To wszystko jest na czas 1:45,im lepszy czas tym wiecej punktow. Bedac w zeszłym roku na testach widzialem co sie działo to była jedna wielka masakra dla mnie,co niektórzy meszczyźni przy przenoszeniu piłki za głową mieli czas ok 1:45, a gdzie tu koniec toru, a kończąć tor to był nawet gosc co miał z 2:30. Instruktor prowadzący powiedział pod koniec egzaminu do chlopaków ze są po prostu żałośni, no bo tak to wyglądalo. Na 40 osob na sali zaliczyla moze polowa. No ale trzeba wierzyć w siebie ! Była dziewczyna drobnej budowy, jak podniosła manekina to ten manekin był taki jak ona,przeniosła go, niestety odpadła na piłkach.
Odpowiedz
#13

Ja ma takie jedno pytanie - czy z torem, przed sprawdzianem, można się zapoznać? Chodzi mi tu o ogólne, szybkie przebiegnięcie, ogarnięcie wzrokiem, by wiedzieć, co po kolei trzeba zrobić.
bzy by Język
Odpowiedz
#14

tak, masz czas na rozgrzewkę i wtedy możesz "wypróbować" cały tor Uśmiech
Odpowiedz
#15

Tylko z tym wypróbowaniem toru to bywa róznie, proponuje rozgrzać sie w swoim zakresie a z toru zrobić wybrane elementy. Po co sie męczyć niepotrzebnie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew - Forum software by © MyBB