Dołącz   Zaloguj się
co byście na te pytania odpowiedzieli
#1

co jest dla was najbardziej interesujący w pracy
czego uczymy się służąc w policji
jak policja oddziałuje na zachowanie innych ludzi
na co zwracamy szczególna uwagę w pracy
jakich czynności nie znosimy w pracy
co zajmuje najwięcej czasu w pracy
...może są tu ludzie,albo policjanci na tym forum którzy chcą się podzielić tymi odpowiedziami....zadaje mnóstwo pytań ale nikt nie odpowiada,dziwne to...??? :-> :->
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji
#2

co jest dla was najbardziej interesujące w pracy = To,iż praca nie jest monotonna ,interesujące mogą być także sprawy które byś rozwiązywała lub dochodziła tak aby dojść do prawdy zdarzenia, to ,iż znajdując sprawcę lub przestępcę ratujesz innych obywateli przed powtórzeniem zbrodni lub przestępstwa tego sprawcy zabójstwa lub innego przestępstwa ;-) tak logicznie mówiąc , oczywiście moim zdaniem ;]

czego uczymy się służąc w policji-Na pewno na początku >Dyscypliny,prawa polskiego,zachowania się wobec różnej grupy ludzi którzy uczynili jakieś wykroczenia,przestępstwa lub nawet i zbrodnie ;], a wiadomo jeśli ktoś już jest policjantem to się uczy tak wielu rzeczy ,że inni cywile nie zdają sobie z tego sprawy...to jest bardzo długi temat;]

jak policja oddziałuje na zachowanie innych ludzi= Zależy od sytuacji i osoby która zachowuje się nie typowo np.Osoba która zachowuje się jak osoba z nierównoważona psychicznie to wiadomo ,że wobec takiej osoby trzeba zachowywać się bardziej psychologicznie niż jak ze zwykłym cywilem.Wobec ludzi zachowanie na pewno powinno być ze strony policjanta zgodne z prawem ;p ;] Zadaniem szczególnym to jest ochrona obywateli,życia ludzkiego itd. itd. przed osobą która zamierza lub uczyniła przestępstwo a na takiego można już użyć technik policyjnych a w razie gdy przestępca używa broni palnej lub ostrego narzędzia w kierunku funkcjonariusza publicznego lub osoby postronnej to wobec takiej może zostać także skierowana broń palna ponieważ ,istnieje ryzyko zagrożenia osoby publicznej lub innych postronnych obywateli ;-) kurcze zresztą USTAWA o policji z 1990 ,6 kwietnia dużo Ci wyjaśni radzę to sobie oczytać to bedziesz znała odpowiedzi na wiele pytań tam są fakty ;-) ja tak tylko bardziej ogólnie ;p ;]

na co zwracamy szczególna uwagę w pracy -NA bezpieczeństwo innych funkcjonariuszy lub osób cywilnych.;-)lub Mienia Państwowego itd.;]

jakich czynności nie znosimy w pracy-chyba pracy papierkowej jak mi wiadomo ;-)) a tego jest trochę ;p ;]

co zajmuje najwięcej czasu w pracy -gdy policjant ma do czynienia ze sprawą o zabójstwie lub innym groźnym i skomplikowanym przestępstwie....bo jest dużo pracy ,dochodzenia do dowodów itd. itd. itd.... i poszukiwaniami sprawcy..to tak moim zdaniem ogólnie ;]
Odpowiedz
#3

dziękuje ślicznie za pomoc,myślę że nie tylko ona mi się przyda,ale nie jednej osobie na tym forum.....
fajnie by było żeby więcej ludzi się wypowiadało jak ty.... ;-) pozd.
Odpowiedz
#4

Hihi dziękuje ;-) no cóż przede mną jeszcze wiele etapów ale na te pytania da się odpowiedzieć jeśli się ma policjantów w rodzinie tak powiem ;-) a nawet jeśli ktoś ma jakieś małe pojęcie o policji to wie jak na te pytania odpowiedzieć ale LOGICZNIE ;-) życzę wszystkim jak najlepiej tak powiem ;-) Zasada nr. nie pokazywać strachu ani nie śmiać się z byle czego to ma ogromną wartość w policji ;] policjant który sie byle czego boi wiadomo ,że sie nie dostanie , a także osoba która z byle się czego śmieje tak samo się troszku nie nadaje bo wiadomo trafi sie na osobę nie zrównoważoną psychicznie to na takie coś trzeba opanować swoje emocje i sie nie śmiać wrecz bardziej poważnie i psychologicznie podejść do takiej osoby z wielu względów... ;]
Pozdrawiam wszystkich przyszłych i obecnych policjantów bo bez nas byłaby zbyt wielka samowolka w kraju , Dyscyplina ! to jest najważniejsze na początku i później bo jak wiadomo policjant ma być wzorem dla innych ! kierujący się zgodnie z prawem itd. nie zawsze się to udaje fakt ale no cóż nikt nie jest idealny lecz chociaż idzimy w stronę ideału a będzie dobrze ;-))
Odpowiedz
#5

Dla Przykładu:

Jak Policja oddziałuje na zachowanie innych ludzi.

Jadę sobie Autem, patrze a tu stoi radiowóz,od razu noga z gazu i zadaje sobie w myślach pytanie oby mnie nie zatrzymali,światła włączone pas zapięty,jestem bardziej skupiona na prowadzeniu samochodu,bardziej zwracam uwagę na znaki i innych kierowców.

To jest przykład mój na oddziaływanie policji na innych ludzi,przykład prosty ale z życia wzięty.
Po prostu czyje się do policji respekt i co tu dużo pisać lekkiego pietra się ma. :-) :-) :-)

Po to zadałam te pytania na ty forum ,żeby użytkownicy się wypowiadali i żeby można się było wymieniać informacjami i je porównywać, i się czegoś nowego na uczyć?

Ale aktywność jest zerowa każdy czeka na gotowe!!!!
Odpowiedz
#6

Respekt pezed policją był zawsze jest i będzie. Większość osób twierdzi, że chęć wstąpienia do Policji jest ujmą, ale tak wcale nie jest!! Praca w policji daje zapewne wiele satysfakcji, jeżeli daje się z siebie wszystko...
Odpowiedz
#7

Może następny przykładzik:

Czego uczymy się służąc w policji:
Na początku dyscypliny podporządkowania,odpowiedzialności psychologi, prawa polskiego.
Jak pomagać ludziom ,tolerancji życzliwości ,słuchania,jak sobie radzić w różnych sytuacjach z obywatelami.
Jak udzielać pierwszej pomocy,jak udzielać informacji w mediach.
Oceniani,negocjacji ,tłumaczenia,motywowania,współpracy,pracy nad własną osobą.
Myślę że w sumie wszystkiego,mnóstwo rzeczy o których szary obywatel po prostu nie wie!

Po to są te pytania zadane żeby ludzie na tym forum się wypowiadali i wymieniania różnymi spostrzeżeniami,można się czegoś nowego dowiedzieć i poduczyć. WIEC DO DZIEŁA.

I witamy nowa koleżankę Panią Mila 160.

Może się coś w tym temacie rozkręci.
Odpowiedz
#8

Swietja jestem pod wrażeniem, jak to wszystko dokładnie opisałeś. Ty to chyba nie miałbyś problemu z dostaniem się do policji.
Odpowiedz
#9

Akurat pytanie: jak ludzie reagują na policję jest proste więc nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać.
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji
#10

To zależy, jacy ludzie. Są tacy, którzy normalnie traktują policjantów i są te drugie typy niestety.
Odpowiedz
#11

Jakich czynności nie znosimy w pracy - to pytanie może być podchwytliwe, ale to jak prawie każde więc wiecie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew - Forum software by © MyBB