Dołącz   Zaloguj się
Wada Wzroku
#61

ad3czek napisał(a):A ja się zastanawiam czy warto próbować ponownie 'walczyć' o przyjęcie do Policji. W 2009 roku moje postępowanie rekrutacyjne zostało przerwane za mandaty za wykroczenia drogowe... Byłem już po TWO i TSF, które całkiem nieźle zaliczyłem, ponieważ z TWO 28pkt, a TSF 39pkt. Teraz znów wróciły myśli o policji, gdy zacząłem częściej przebywać na Komedzie (serwis monitoringu miasta). Normalnie serce szybciej bije jak widzę pracę Policjantów... Problem właśnie polega na tym czy teraz nie odrzucą mnie ze względu na wadę wzroku, którą wykrył mi okulista na badaniach okresowych, a mianowicie stożek rogówki (podobno objawia się jak astygmatyzm) i korekcja okularowa +1 oraz +0,75 i jakieś tam cylindry. Ogólnie na wzrok nigdy nie narzekałem i zdziwiłem się, że mam coś z oczami... Miał ktoś może taki przypadek jak ja lub coś podobnego? Jest sens startować ponownie?


Witaj, też niedawno odkryłem to u siebie , powiedz mi czy odrzucili cie ze wzgledu na ten stozek ?
Odpowiedz
#62

moja wada wzroku to -1.25 na prawe i lewe oko,czy ktoś z taką wadą się nie dostał ?
Odpowiedz
#63

Witam

Wydaje mi się, że mam dość nietypową sytuację. Mam wadę wzorku sfera OL +4 oraz OP +2,5, aktualnie nosze okulary, aczkolwiek bez okularów lub soczewek czytam dobrze z tablicy (zawsze miałem 5/5). Czy w moim przypadku mam szanse i czy jest w ogóle sens zaczynania rekrutacji do policji ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odpowiedz
#64

Przed złożeniem papierów do policji zrobiłam laserowa korektę wady wzroku (miałam -5,0 na obydwa). Teraz widzę wszystko w 100 %. Decyzja o złożeniu dokumentów przekonała mnie do zlikwidowania mojego problemu czyli noszenia okularów z bardzo grubymi szkłami. Jestem z niej bardzo zadowolona. Pierwsza wizyta w KAtowicach mnie nie przekonała w ogóle!!! Opinie pacjentów na korytarzach były straszne. Dlatego zdecydowałam sie na klinikę EYE LASER we Wrocławiu na rynku ul . Oławska, znam dużo osób które tam robiły i po 7 latach nie mają żadnych komplikacji!!! Tak jak ja!!! Jak dalej pójdzie rekrutacja na komisji lekarskiej, zobaczymy... Aktualnie za kilka dni mam rozmowę (WZ). Z wadą do policji chyba nie ma szans.
Odpowiedz
#65

Ja, przy wadzie -1,5 przeszedłem ale to chyba była już granica Uśmiech
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji
#66

Witam serdecznie,
niedługo mam WKL w Koszalinie. Niestety obawiam się okulisty... Noszę okulary, dziś byłem u okulisty prywatnie aby się przebadać, wygląda to tak:
Oko prawe: 0,4 cc- 1,00 o. cyl 160 stopni-1,0
Oko lewe: 0,2 cc-1,5 o. cyl 150 stopni=1,0

Ogólnie: Astygmatyzm krótkowzroczny OP-1,0 OL-1,5
W korekcji okularowej pełna ostrość wzroku
Test kolorów, test muchy przeszedłem bez problemu.

Czego się mogę spodziewać? Czytałem przeróżne opinie.
Odpowiedz
#67

Witam!
Nie chcę zaśmiecać forum podobnym tematem więc bardzo proszę o odpowiedź jest to mój pierwszy post więc bądźcie wyrozumiali :-D

W załączniku przesyłam moje badanie wzroku z 2008r gdzie jest wykazana lekka wada prawego oka oraz okulista wpisał mi astygmatyzm jak widać na zdjęciu..
Jest szansa że przejdę przez komisję lekarską? Dodam że przez ten czas zdobyłem tytuł inżyniera Informatyki na Politechnice ................, są za wykształcenie jakieś dodatkowe pkt?
Czy wyłącznie jak uzyska się tytuł Mgr?
Mam szansę na przejście tej komisji lekarskiej? czy muszę iść na operację laserową?
Proszę o odp

Pozdrawiam wszystkich forumowiczówUśmiech
Odpowiedz
#68

witam miał ktoś z przypadek z wadą w jednym oku dość sporą?
Odpowiedz
#69

Ile dokładnie?
Zdolny - 174 pkt - walka
Odpowiedz
#70

Jeżeli wada w jednym oku jest dość wielka to może powinieneś zastanowić się nad operacją laserową?
Odpowiedz
#71

Operacja laserowa to dobry pomysł, bo wtedy nie jest to taki wielki koszt, jak przy operacji dwóch oczu. Pomyśl nad tym.
Odpowiedz
#72

Ale to jest inwazja w organizm to raz, a dwa po takiej operacji też jest szansa, że wzrok będzie się dalej psuł.
Odpowiedz
#73

Witam planuję przyjęcie do policji lecz jakiś czas temu będąc na badaniach okresowych w pracy, czy nam szansę przejść z wadą na jedno oko na lewym w tym roku wpisali mi 0.7 a w tamtymi 0.6 a w prawym 1.0. czyli z daleka nie widzę na lewe tak dobrze jak na prawe. Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji




Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew - Forum software by © MyBB