Dołącz   Zaloguj się
ETAPY KWALIFIKACJI
#20

doncorleone32, rozmowa u mnie była leciutka. Panowie pytali mnie o moje życie, plany, przeszłość - gdzie pracowałem, co robiłem. Luźna bajera o życiu.
Nie znaczy to że zawsze tak jest. W Katowicach podobno bardzo piłują kobiety. Ze mną WZ zdawała jedna kobietka i jako jedyna oblała. Trzeba się przygotować z teorii. Podstawowe zagadnienia z ustawy o policji muszą być Ci znane. Co to jest prewencja, piony policji, korpusy, zadania policji, co to w ogóle jest policja, etc. Czegoś nie wiesz - mówisz że nie wiesz, bez ściemy i lania wody.

Komisja lekarska u mnie była cieższa niż pozostałe egzaminy razem wzięte. W Częstochowie zrobiono mi źle zdjęcie RTG płuc. Wyszły na nim jakieś zmiany patologiczne (niedodma płytkowa podstawy lewego płuca). Na WKL pani doktor zaleciła mi ponowienie zdjęcia płuce lewoboczne (to rzekomo chore płuco). Na zdjęciu B wszystko wyszło ok i dostałem wpis zdolny.
Przed WKL dobrze jest przejść na jakąś zdrową dietę. Kilka miesięcy (2-3) sport + zdrowe odżywianie i wszystko będzie ok. Dobrze też zadbać o prawidłowy wynik z badania ciśnienia tętniczego. Można wcześniej jeść czosnek, albo jakieś inne specyfiki regulujące w/w wskaźnik :-)
Dodatkowo, jeśli ktoś ma problemy z uzębieniem, można podleczyć. O tym też słyszałem że mogą się przyczepić.
Osoby starsze, po 30 roku życia, mogą być wysłane na dodatkowe badanie EKG wysiłkowe. Kolega takie zlecenie dostał. Zdal bez problemu, ale juz trochę biegania i załatwiania miał więcej.

Dużo zależy od szczęścia który z lekarzy się Wami zajmie. Zresztą, nie tylko na WKL to szczęście jest szczególnie ważne. Cały proces rekrutacji to jakiś obłąkany maraton. U mnie trwa od 21 stycznia 2012 i powoli się zbliża do końca. Czekam już tylko na telefon z ofertą pracy. Mam nadzieję że się uda. Wam też życzę wszystkie dobrego, samych udanych i zaliczonych egzaminów. Wszystko się da przejść, trzeba tylko być upartym jak osioł. :-)
"Teraz nikt nie wmówi nam że białe jest białe, a czarne jest czarne!"

21.03.2013 - ZDOLNY
14.05.2013 - Policjant KPP Kłobuck
23.05.2013 - 21.11.2013 - SP Katowice
22.11.2013 - KPP Kłobuck
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew - Forum software by © MyBB