Dołącz   Zaloguj się
ETAPY KWALIFIKACJI
#25

doncorleone32, do laryngologa potrzebne były zdjęcia RTG zatok. Potem się badało audiogramem - tuż przez samym laryngologiem. Potem pani doktor badała nos, uszy i sprawdzała czy umiem utrzymać równowagę.
Okulista badał tylko czy widzę literki na tablicy z kilku metrów, kąt widzenia - w którym miejscu widzę gdy pani wodziła palcem na boki i górę i dół, oraz sprawdzała czy rozróżniam barwy.
Psychiatra rozmawia tylko i pyta jaki dzień tygodnia mamy, czy miałem kiedyś myśli samobójcze. Swoją opinię opiera na psychologu, który znów bada nas na samym początku.
Są jeszcze: dermatolog, chirurg, stomatolog, lekarz wewnętrzny.
Dermatolog ogląda czy mamy zdrową skórę lub jakieś blizny upośledzające poruszanie się.
Chirurg bada przepuklinę, pyta o przebyte operacje w przeszłości, etc.
Stomatolog - oczywista sprawa - trzeba tylko mieć odpowiednio dużą powierzchnię gryzienia. Jak najmniej brakujących zębów, szczególnie na przodzie.Nie znam dokładnych wytycznych na temat stomatologa - nie miałem z tym żadnych problemów.
Lekarz wewnętrzny - internista bada nas ogólnie - ciśnienie krwi, wyniki badań krwi i moczu, osłuchuje płuca, etc. Ten lekarz ma być na samym końcu, w dniu jego badań trzeba zrobić jeszcze EKG.

Komisja - w moim przypadku 3 lekarzy z czego jeden mną się zajmował. Pomiar ciśnienia krwi, osłuchanie płuc, konsultacja z drugim lekarzem. Zlecili mi ponownie prześwietlenie płuc, bo na zdjęciu A wyszły jakieś babole. Z nowym zdjęciem zgłosiłem się na dzień następny i wtedy już uzyskałem wpis pozytywny.
"Teraz nikt nie wmówi nam że białe jest białe, a czarne jest czarne!"

21.03.2013 - ZDOLNY
14.05.2013 - Policjant KPP Kłobuck
23.05.2013 - 21.11.2013 - SP Katowice
22.11.2013 - KPP Kłobuck
Odpowiedz
Polecamy
Test wiedzy do policji


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew - Forum software by © MyBB