Dołącz   Zaloguj się
Czy mogę startować do policji po takiej szkole?
#3

Witam wszystkich użytkowników.
Przeglądałem już wiele stron, forów odnośnie rekrutacji do policji, rozmawiałem ze znajomymi... Jednak z każdą chwilą mam co raz to większe wątpliwości Niezdecydowany
Moja sytuacja wygląda następująco:
1. Obecnie mam 24 lata i wykształcenie zawodowe (formalnie), jednak uczęszczam do liceum (zakończenie szkoły 04.2015; matura 05.2015). Także w przeciągu niewiele ponad pół roku mogę powiedzieć, że z pewnością będę posiadał wykształcenie średnie (prawdopodobnie i pomaturalne, ale z tym różnie może być) wymagane przy rekrutacji. Czy w takiej sytuacji mogę złożyć dokumentu rozpoczynające rekrutacje, czy muszę poczekać aż będę miał udokumentowane średnie?
Dodam, że rozmawiałem w sekretariacie szkoły, że mogą mi wydać zaświadczenie o moim uczęszczaniu do szkoły. Czy taki dokument będzie potrzebny?
2. Kwestia świadectwa ukończenia szkoły... Oryginał ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej jest w sekretariacie obecnej szkoły. Wiem, że składa się kserokopie, jednak oryginał potrzebny jest do wglądu. Oryginalnego świadectwa nie mogą mi wydać , jedynie kserokopie potwierdzającą zgodność z oryginałem. Czy to powinno wystarczyć?
3. Świadectwa pracy... Bezpośrednio po Szkole Zawodowej podjąłem prace w zakładzie, gdzie pracuje do chwili obecnej na umowie o pracę na czas nieokreślony. Rzeczą oczywistą jest, że żadnych świadectw pracy nie powiadam, jedynie umowy o pracy. Warto udać się do Działu Kadr z prośbą o jakieś zaświadczenie o zatrudnieniu?

Jestem z Podkarpacia i wszelkie dokumenty będę składał w Zaczerniu. Jest może tu jakiś kandydat, ewentualnie pracownik Podkarpackiej policji, który mógłby mi udzielić rzetelnych informacji na w/w pytania? Z góry serdecznie dziękuje.
Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Theme © iAndrew - Forum software by © MyBB