Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy dostając się do SW mogę dalej startować do Policji
#1
Czy dostając się do Służby Więziennej w dalszym ciągu mogę startować w rekrutacji do Policji, czy pracując jako funkcjonariusz SW, po zaliczeniu rekrutacji w Policji mogę przejść do Policji ?
W ustawie o SW znalazłem coś takiego:

Rozdział 12, Art. 96, Pkt. 2
Funkcjonariusza można zwolnić ze służby w przypadkach:
....
2) powołania do innej służby państwowej;
....

Zastanawiam czy muszę uzyskać pozwolenie władz więzienia, czy mogą mi odmówić ?
Przez 2 lata po dostaniu się do SW pozostaje się w służbie przygotowawczej, nie wiem czy ten fakt ma coś do rzeczy.

Bardzo mi zależy na tym czy dostając się do SW spokojnie będę mógł przejść do Policji w przypadku zaliczenia rekrutacji w Policji.

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii
Odpowiedz
Polecamy
Testy do policji z odpowiedziami


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości