Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są szanse na dostanie się do policji, do Wydziału TiZ?
#1
Witam.
Chciałabym się dowiedzieć jakie miałabym szanse na dostanie się do Wydziału ds. walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw.
Obecnie mam 22 lata, od października zaczynam studia licencjackie z socjologii ze specjalizacją kryminologia (prywatnie), na magisterkę (już z samej kryminologii) planuję wrócić na uniwersytet, a następnie (o ile nic nie stanie na przeszkodzie) aplikować do policji. 
Interesuję się zagadnieniami psychologii, zwłaszcza rozpracowywaniem psychiki przestępców oraz wiktymologią. Może to głupie, ale oglądając film czy grając w grę detektywistyczną lubię tworzyć portrety psychologiczne zabójców i z reguły pokrywają się one z portretem faktycznego sprawcy. Czytam naukowe publikacje dot. psychoanalizy oraz spraw seryjnych morderców. Widziałam już kilka razy w swoim życiu ludzkie zwłoki (topielec, samobójca, który się powiesił) oraz ofiary poważnego wypadku. Generalnie myślę, że mam dużą odporność psychiczną (wielokrotnie to słyszałam od różnych osób), umiem zachować zimną krew. Poza tym kilka razy w miesiącu chodzę rekreacyjnie na strzelnicę, planuję zrobić kurs pierwszej pomocy. Znam biegle język angielski, uczę się francuskiego. 
Zdaję sobie sprawę, że taka praca nie wygląda jak w filmie, wiem jakie wyrzeczenia by mnie czekały oraz, że najpierw musiałabym zacząć od pracy w prewencji, później najlepiej przenieść się do dochodzeniówki by zyskać praktyczne doświadczenie. 
Profilowanie kryminalne oraz analizy przestępstw są moją wielką pasją, w związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy miałabym szanse na dostanie się do policji. 
Zastanawiam się jednak czy poniżej wypisane przeze mnie kwestie nie stałyby na przeszkodzie do realizacji tych planów:
- mam wadę wzroku -3,5 (noszę soczewki)
- podejrzewam u siebie nadczynność tarczycy (dopiero czekam na badania)
- nie umiem pływać 
- nie mam kontaktu z półświatkiem, więc nie mogłabym 'pochwalić się' znajomością potencjalnych informatorów
- jestem szczupła i raczej nie mam zbyt dużej siły w rękach
Mam jeszcze kilka lat zanim podejmę się próby wstąpienia do policji, nad czym jeszcze powinnam pracować, jakie licencje/certyfikaty/umiejętności zwiększyłyby moje szanse?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za długość posta. 
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Polecamy
Testy do policji z odpowiedziami


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości