Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
niewielka wada serca a badania
#1
Witam!

Wkrótce będę składać dokumenty do Policji. Jest tylko jeden problem- wykryto u mnie tzw., zespół Barlowa, czyli niedomykalność zastawki i wypadanie płatka. Jednak jak powiedziała sama lekarz- nie przeszkadza to w wysiłku fizycznym (wprost przeciwnie, osobiście lepiej czuję się podczas intensywnego treningu i zaraz po niż podczas siedzenia). Co prawda czasami jest mi słabo, ale wydajność serca jest w normie i ze sprawnościówką nie powinno być problemu. Wadę słychać tylko w podstawowym osłuchu lekarskim i echu serca(którego się nie przeprowadza), EKG jest prawidłowe.

Czy ktoś z was miał podobny przypadek?
Jak myślicie, komisja jest w stanie "przymknąć oko" na drobne odstępstwa od normy?

Z góry dziękiUśmiech
Odpowiedz
Polecamy
Testy do policji z odpowiedziami
#2
jesteś z wlkp? Mi powiedziano na pierwszej rozmowie informacyjnej że jeśli ktoś ma jakikolwiek problem zdrowotny (serce,ucho,noga itp.) nie jest pewien czy komisję przejdzie pomyślnie, a nie chcę kasy wydawać na cały proces rekrutacji to niech lepiej zadzwoni do KOMISJI LEKARSKIEJ!!! I zapyta się czy z tym problemem przyjmą...
NIKT POPRAWNIE NIE UDZIELI CI ODPOWIEDZI NA FORUMUśmiech
Odpowiedz
#3
Dzięki słoneczko, spróbuję Uśmiech
Odpowiedz
#4
Napisz proszę jak z tą wadą serca? czy mówiłaś cze takie coś masz?
aposia
Odpowiedz
#5
Lekarz z komisji lekarskiej stwierdził że niestety, wszelkie wady serca dyskfalikują, aczkolwiek można kombinować. Wyjściem jest zaświadczenie od kardiologa, że nie widzi żadnych przeciwskazań do służby i po zapoznaniu się z historią choroby komisja to rozpatrzy. Pewnie zależy wszystko na kogo się trafi.. Rozumiem że Ciebie też coś podobnego dotyczy??
Odpowiedz
#6
Czy otrzymałeś może właśnie takie zaświadczenie od kardiologa? Coś ktoś wie na ten temat?
Odpowiedz
#7
Niestety takie schorzenie może się pogorszyć, więc to jest jedyne sensowne rozwiązanie, żeby nie dopuścić do pracy w policji.
Odpowiedz
#8
Małe wady nie stanowią problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości